مانیتورهای گیمینگ Mini LED از انویدیا با همکاری Acer و ASUS

شرکت “انویدیا” با سازندگان برتر مانیتورهای مخصوص بازی، یعنی Acer و ASUS وارد یک همکاری جدید به منظور تولید مانیتورهایی خاص شده است. شرکت NVIDIA یک طرح اولیه از مانیتورهای گیمینگ آینده را ارائه کرده است که توسط مانیتورهای Acer و ASUS روانه بازار خواهند شد. این طرح می تواند انقلابی در مانیتورهای مخصوص بازی یا همان گیمینگ باشد.

مانیتورهای گیمینگ Acer و ASUS با همکاری NVIDIA برای گیمرهای حرفه ای

نخستین مولفه این مانیتورها، استفاده از فناوری Mini LED است؛ طی این فناوری از دیودهای کوچکتری در پنل استفاده شده و می توان سطح کنتراست را به صورت ویژه کنترل نمود؛ افزون بر آن شدت نور مانیتور نیز افزایش پیدا خواهد کرد. این مانیتورهای گیمینگ از رزولوشن ۴K بهره برده و دارای نسل جدید فناوری HDR هستند.

هر دو شرکت از پنل های IPS نوع ۱۴۴ هرتزی استفاده می کنند که در رزولوشن ۴K نیز به فرکانس بالای ۱۰۰ هرتز خواهد رسید؛ نسخه جدید جی سینک موسوم به G-Sync Ultimate به همراه HDR در آنها فعال بوده و در برخی مدل ها شاهد استفاده از پنل های کوانتومی (QD) هستیم که با این حساب دقت رنگ را به طور ویژه ای افزایش خواهد داد. این مانیتورها در وهله نخست در ابعاد ۲۷ اینچی معرفی می شوند.

مانیتور گیمینگ ایسر

همانطور که گفته شد، مانیتورهای جدید این دو شرکت از فناوری Mini LED بهره می برند که به معنی LEDهای کوچکتر است؛ به همین علت ۵۷۶ دیود در پشت پنل ها جای می گیرد که به صورت آرایش Full Array Local Dimming خواهند بود. در مدل های فعلی، از ۳۸۴ دیود استفاده می شود. شدت روشنایی مانیتورهای گیمینگ جدید به ۱۰۰۰ نیت خواهد رسید. طرح مرجع و اولیه یا همان رفرنس از سوی NVIDIA عرضه شده و این دو شرکت تنها سازنده این نمایشگرهای گیمینگ خواهند بود. در حال حاضر یک برچسب قیمت ۲۰۰۰ دلاری برای آنها تعیین شده است. مانیتورهای Mini LED جدید تا پایان سال ۲۰۱۹ راهی فروشگاه ها خواهند شد.

برچسب ها:
اشترک گذاری در شبکه های اجتماعی:
درباره نویسنده:

مطالب مرتبط:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of