سه توصیه ساده از شرکت سئات برای استفاده بهتر از سیستم تهویه مطبوع خودرو

stop making these dangerous car air conditioning mistakes seat says 127058 1 - سه توصیه ساده از شرکت سئات برای استفاده بهتر از سیستم تهویه مطبوع خودرو

روزهای داغ تابستان فرا رسیده و گرما زندگی روزمره ساکنین زیادی از کره خاکی را تحت تاثیر قرار داده است. بسیاری از افراد به منظور فرار از گرما، دست به دامان کولر خودرو شده و به محض ورود به کابین سریعا سیستم تهویه را روشن می کنند. اما آیا می دانید که این کار چندان اصولی نیست؟

کمپانی اسپانیایی سئات که یکی از زیر مجموعه های اقتصادی گروه فولکس واگن به شمار می رود، اخیرا با انجام تحقیقی به اشتباهات رانندگان در استفاده از سیستم تهویه مطبوع خودروها پرداخته و با ارایه پیشنهادهایی نحوه استفاده درست از این سیستم را گوشزد کرده است.

SEAT Ibiza panoramic interior view

روشن کردن کولر خودرویی که مدت ها در زیر آفتاب ساکن بوده و گذاشتن آن در آخرین درجه نخستین اشتباهی است که سئات به آن اشاره کرده؛ به گفته این کمپانی در چنین شرایطی ابتدا باید تمام درها را باز نموده و پنجره ها را باز کرد تا دمای کابین به تدریج و بدون استفاده از سیستم تهویه مطبوع چند درجه کاهش یابد.

پس از این کار می توان اقدام به روشن کردن کولر کرد. در این حالت سرعت تغییر دمای کابین بسیار سریع تر و محسوس تر خواهد بود.

استفاده از سیستم تهویه مطبوع در روزهای خنک و سرد و همچنین چک کردن و پاکسازی آن در هر ۱۰ الی ۱۵ هزار مایل توصیه دیگر سئات است.

در نهایت تنظیم خروجی های کولر به سمت بالا برای گردش بهتر جریان هوای خنک در داخل کابین سومین پیشنهاد ساده سئات برای بهره گیری صحیح تر از سیستم تهویه مطبوع است. در این حالت تمامی سرنشینان به شکلی بهتر از هوای تازه بهره مند خواهند شد.

summer-tips-how-to-effectively-use-your-air-conditioning

بد نیست بدانید دمای ۳۵ درجه کابین خودرو به معنای این است که سرعت واکنش افراد حاضر در آن تا ۲۰ درصد کاهش می یابد. دانشمندان این شرایط را با وجود ۰٫۰۵ الکل در خون مقایسه می کنند. این میزان الکل کمی پایین تر از حد مجاز در بیشتر کشورها است.

اشترک گذاری در شبکه های اجتماعی:
درباره نویسنده:

سخن ها دارم از دست تو در دل ولیکن در حضورت بی زبانم

مطالب مرتبط:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of