تکنولوژی جدید مایکروسافت برای کنترل ذهنی کامپیوتر

اگر پتنت جدید مایکروسافت که نوعی تکنولوژی برای کنترل کامپیوتر به وسیله ذهن کاربر را نشان می‌دهد را در نظر بگیریم؛ ماوس، صفحه‌کلید و صفحات لمسی خیلی تاریخ‌گذشته به‌نظر خواهند رسید!

مایکروسافت در این پتنت نشان می‌دهد که اگر کامپیوتر شخصی کاربر به یک سنسور الکتروانسفالوگرافی یا EEG متصل باشد، سیگنال‌های الکتریکی تولید شده توسط مغز، به اطلاعات قابل استفاده برای کنترل کامپیوتر تبدیل می‌شوند.

کاربر با استفاده از این اطلاعات می‌تواند کارهایی که پیش‌تر با دستگاه‌های ورودی مانند ماوس و صفحه‌کلید مسیر بود را به انجام برساند. این کارها شامل انتقال فایل‌ها از مکانی به مکان دیگر و یا تنظیم صدا می‌شود.

مایکروسافت در این خصوص گفته است:

کاربران می‌توانند عملیاتی مانند انتقال اطلاعات، ایجاد عملیات‌های جدید، ویرایش عملیات، وارد یا صادر کردن عملیات‌ها، عملیات مرتبط با صفحه‌نمایش، عملیات صوتی، عملیات‌های موجود در منو، عملیات پیمایش، عملیات پردازش و سایر عملیات‌ها که از طریق واکنش‌های مکانیکی، صوتی یا تصویری امکان‌پذیر هستند را انجام دهند.

اگرچه شاید در نگاه اول چنین سیستمی ساده به‌نظر برسد، اما در واقع اصلا این‌گونه نیست. به گفته مایکروسافت پیچیدگی‌های این تکنولوژی باعث توسعه و رشد مستمر در فناوری‌های مرتبط با کنترل ذهنی خواهد شد.

نیازی به گفتن نیست که این تکنولوژی مایکروسافت هنوز در مرحله پتنت قرار داشته و مانند همیشه، تضمینی برای نهایی شدن و به‌کارگیری آن در بازار مصرفی وجود ندارد. حتی اگر چنین اتفاقی هم بیفتد، انتظار نداشته باشید چنین سیستمی به این زودی در بازار حضور پیدا کند!

برچسب ها:
اشترک گذاری در شبکه های اجتماعی:
درباره نویسنده:

مطالب مرتبط:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of