بیلد نامبر build number چیست؟

بیلد نامبر build number چیست؟ در پست قبلی که مرتبط با رام گوشی بود توضیح دادیم و گفتیم که رام چیست و اجزایی تشکیل دهنده آن و تقسیم بندی آنها را توضیح دادیم . در این پست قصد داریم تا به توضیح تکمیلی و کاملی در مورد بیلدنامبر بپردازیم و بگوییم که کاربرد Build Number چیست و چرا ما قبل از اینکه بخواهیم یک گوشی موبایل را از طریق فریمور تغییر بدیم باید از بیلد نامبر گوشی موبایل خود با خبر باشیم؟! اساسی ترین توضیح که میتوانیم برای این موضوع در نظر بگیریم این است که : هر وقت خواستین رام جدیدی رو داخل گوشیتون فلش کنین، اول از همه باید رام مخصوص به گوشیتون رو تهیه کنین. برای اینکه بدونین کدوم رام مخصوص گوشی شماست و اینکه کدوم رام رو باید فلش کنین تا جواب بگیرین، باید مدل دقیق گوشی و یه سری اطلاعات دیگه ی گوشیتون رو در اختیار داشته باشین تا بتوانید گوشی خودتان را براحتی رام آن را تغییر دهید و بدون هیچ مشکلی آن را راه اندازی کنید.!!!!

بیلد نامبر build number چیست؟

Build Number در گوشی اندروید :

اگر در این سالها توجه ویژه ای به سیستم عامل کرده باشید میبینید که هر ساله آپدیت های بسیاری برای ورژن های مختلف اندروید عرضه میشود و گاهی این آپدیت‌ها برای تغییر ورژن و جدیدترین بروز رسانی اندروید مورد استفاده قرار میگیرد. شرکتهای سازنده برای اینکه بتوانند آپدیت جدید از اندروید برای گوشی خاصی ارائه دهند از طریق این بیلد نامبر و شماره ساخت سیستم عمل نیاز دارند . در هر منطقه از دنیا یک گوشی موبایل چندین نسخه ارائه سیستم عامل نرم افزاری ارائه میشود و هر کدام شماره مخصوص خود را دارا میباشند که برای آپدیت و بروز رسانی و حتی تغییر رام حتما شماره build number را نیاز دارید .همچنین اگر بخواهید بر روی گوشی اندرویدی خود کاستوم رام نصب کنید باید بیلد نامبر گوشی خود را بدانید و برای آنلاک کردن آن از این شماره استفاده کنید. اما نگران نباشید یافتن این کد بسیار ساده و آسان است. خوشبختانه همه این اطلاعات در اندروید در یکجا جمع آوری شده است.

دسترسی به بیلد نامبر :

برای پیدا کردن این شماره سریال اختصاصی گوشی همراه خود عموما در گوشی‌های اندرویدی در یک محلی به نام تنظیمات اصلی خود گوشی موبایل قرار دارد که پس از ورود به تنظیمات به بخش About گوشی خود رفته و اطلاعات دقیق از Build Number خود بدست بیاورید . یا میتوانید با کد دستوری #۱۲۳۴#* این کد را بدست بیاورید.

برچسب ها:
اشترک گذاری در شبکه های اجتماعی:
درباره نویسنده:

مطالب مرتبط:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of