بیشتر
امروز دوشنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۶شما در وب سایت کیهان رایانه هستید

به دنبال شکایت آلفابت، دستگاه قضایی آمریکا تحقیقات خود از اوبر را آغاز کرد

به دنبال شکایت آلفابت، دستگاه قضایی آمریکا تحقیقات خود از اوبر را آغاز کرد.

به دنبال شکایت کمپانی آلفابت بابت دزدی اطلاعات محرمانه، دیروز وزارت دادگستری آمریکا رسماً اعلام کرد که قصد دارد تحقیقات جنایی مفصلی را از استارت آپ اشتراک خودروی اوبر به انجام برساند. این نخستین بار است که یک مقام رسمی در دولت فدرال به صورت تلویحی بحث دزدی طرح های محرمانه آلفابت را تایید می کند.

چند ماه قبل کمپانی آلفابت مدعی شده بود که یکی از مهندسان سابق وایمو با نام «آنتونی لواندوفسکی» پیش از خروج از شرکت گوگل، اقدام به کپی چندین گیگابایت اطلاعات محرمانه طراحی رادار خودروهای هوشمند وایمو و انتقال آنها به اوبر کرده است.

لواندوفسکی مدتی کوتاه پس از خروج از گوگل استارت آپ Otto را راه اندازی نمود و چندی بعد اوبر این استارت آپ را به مالکیت خود درآورد. همین مسئله باعث شد تا آلفابت اوبر را مقصد اطلاعات دزدیده شده از سرورهایش بداند.

463f43ae 28f1 11e7 8dca 373a911a0979 - به دنبال شکایت آلفابت، دستگاه قضایی آمریکا تحقیقات خود از اوبر را آغاز کرد

گرچه کمپانی اشتراک خودروی آمریکایی تمام اتهامات مطرح شده از جانب آلفابت را مردود می داند، اما تحقیقات جنایی وزارت دادگستری فدرال می تواند زوایای جدیدی از این ماجرا را افشا نماید.

نکته مهم دیگر آن است که شاید شکایت آلفابت تنها انگیزه تحقیقات مذکور نباشد. استفاده برخی از رانندگان اوبر از نرم افزاری موسوم به Greyball که خودروی آنها را از دید نظارت مراجع قانونی مخفی می کرده نیز مورد سوال و بررسی مقامات خواهد بود.

از دیگر دردسرهای قضایی اوبر می توان به اتهام تبانی غیر قانونی این شرکت در هند با شاکی پرونده تجاوز یکی از رانندگانش به مسافر زن خود اشاره کرد. همین موارد سبب می شود که بسیاری در انتظار انتشار نتایج تحقیقات جنایی دادگستری آمریکا در این خصوص باشند.

مطلب چه طور بود؟
برچسب ها
این نوشته توسط . . ارسال شده است.تعداد نوشته ها : 37
دیدگاه خود را بنویسید
بدون دیدگاه