بایدها و نبایدهای خرید لپ تاپ Geforce RTX

در CES 2019، از حضور پردازنده‌ی گرافیکی Geforce RTX انویدیا در لپ‌تاپ‌های گیمینگ خبر داده شده بود. در وضعیت کنونی، ارزش خرید این لپ‌تاپ‌های رده‌بالا چقدر است؟

همان‌طورکه در CES 2019 وعده داده شده بود، پردازنده‌های گرافیکی Geforce RTX  انویدیا برای استفاده درلپ تاپ های گیمینگ  از راه رسید. متأسفانه تمام نگرانی‌ها و ناملایمت‌هایی که سری اصلی  Geforce RTX را احاطه کرده بود، پردازنده‌های گرافیکی لپ‌تاپ این سری را نیز همراهی می‌کند. منتقدانی که به‌دنبال شواهدی برای اثبات اشتباه انویدیا در پیمودن مسیر ترکیب فناوری‌های پردازش گرافیکی با رهگیری پرتو هستند، معایب استفاده از این فناوری در پردازنده‌های گرافیکی لپ‌تاپ را برجسته‌تر از قبل جلوه خواهند داد.

rtx laptop

البته، هنوز برای قضاوت درباره‌ی استفاده از تراشه‌های گرافیکی GeForce RTX در لپ‌تاپ‌ها زود است. در این مقاله، قصد داریم قدم‌به‌قدم شما را با دلایل خریدن یا نخریدن لپ‌تاپ مبتنی بر پردازنده‌ی گرافیکی GeForce RTX آشنا کنیم.

چرا باید لپ‌تاپ GeForce RTX خرید؟

اگر یکی از هواداران آخرین دستاوردهای شرکت انویدیا مانند رهگیری پرتو یا قابلیت‌های هوش مصنوعی DLSS هستید، در ادامه‌ی این مقاله، با برخی از دلایل خرید یک دستگاه لپ‌تاپ با پردازنده‌ی گرافیکی GeForce RTX آشنا خواهید شد.

geforce rtx laptop

سری GeForce RTX؛ سریع‌ترین پردازنده‌ی گرافیکی لپ‌تاپ تابه‌امروز

یکی از دلایل اصلی‌ برای خرید لپ‌تاپ مجهز به پردازنده‌ی گرافیکی GeForce RTX این است که این لپ‌تاپ‌ها در پردازش گرافیکی سریع‌تر از نسل‌های قبلی خود عمل می‌کند. برای مثال، آزمایش لپ‌تاپ MSI GS75 Stealth مجهز به پردازنده‌ی گرافیکی RTX 2080 Max-Q نشان داد این دستگاه به‌وضوح سریع‌تر از لپ‌تاپ‌هایی با پردازنده‌ی گرافیکی GeForce GTX 1080 Max-Q است. در چندین بنچمارک، مشاهده شد لپ‌تاپ GS75 Stealth در محیط‌های گرافیکی بهتر از لپ‌تاپ‌های دیگری عمل می‌کند که تا ۵۰ درصد وزن بیشتری دارد و گرمای بیشتری تولید می‌کند و تراشه‌های گرافیکی پرمصرفی درون آن‌ها تعبیه شده است.

قسمت عمده‌ای از این عملکرد مطلوب‌تر لپ‌تاپ‌های GeForce RTX در بازی‌هایی اتفاق می‌افتد که از فناوری رهگیری پرتو ترکیبی استفاده نمی‌کند. با وجود آنکه رهگیری پرتو به‌نوعی آینده‌ی گیمینگ است، فعلا تا مدتی بازی‌هایی که از این فناوری پشتیبانی نمی‌کند، همچنان طرفداران زیادی خواهد داشت.

در تصویر زیر، نتایج عملکرد لپ‌تاپ‌های مختلف در محیط ۳DMark Time Spy نشان داده شده است. در میان این پردازنده‌های گرافیکی پیشتازی قطعی با RTX 2080 Max-Q است.

برچسب ها:
اشترک گذاری در شبکه های اجتماعی:
درباره نویسنده:

مطالب مرتبط:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of